سیم کارت بین المللی

سیم کارت های بین المللی:

  سیم کارت بین المللی به سیم کارت هایی گفته می شود که امکاناتی مانند مکالمه و سایر امکانات سیم کارت های معمولی را در بیشتر کشور‌های دنیا فراهم می‌کند و آنتن دهی آن در نقاط گوناگون فراهم است. این سیم کارت ها به طور کل از طریق آنتن‌های کشور های مقصد برای برقراری مکالمه بهره می‌برند.

  نکته مهم در مورد سیم کارت های بین المللی این است که می‌توانند تا 85 درصد از هزینه های رومینگ بین الملل را حذف کنند. این سیم کارت ها در حال حاضر در حدود دویست کشور دنیا در دسترس هستند. و البته در هشتاد و پنج کشور نیز به صورت رایگان اقدام به ارائه خدمات می‌کنند.

  این نوع سیم کارت ها می توانند پیام کوتاه دریافت و ارسال کنند. و از صندوق پستی رایگان بهره مند هستند. این سیم کارت ها به گونه ای نیستند که در گوشی های مختلف مشکلاتی ایجاد کند. بلکه این سیم کارت ها روی بیشتر گوشی‌ها کار می‌کند. این سیم کارت ها نیاز به سخت افزار خاصی ندارند. و می توانند در هر گوشی خدمات مرتبط با سیم کارت را ارائه دهند.

  انتقال تماس یا همان دایورت کردن در تماس های صوتی با سیم کارت های بین الملل وجود دارد یعنی مشترک می‌تواند در صورت نیاز، خط خود را به خط دیگری دایورت کرده و تماس های صوتی خود را انتقال دهد، با این امکان در شرایطی که فرد در دسترس نباشد یا به هر دلیل دیگری، هیچ تماسی را از دست نخواهد داد و می‌تواند به راحتی تماس های ورودی خود را مدیریت کند.

  این نوع سیم کارت ها ، به صورت سریع و از طریق پست به دست مشترک می‌رسد. یعنی پس از ثبت نام و خرید این نوع سیم کارت ها،پس از مدتی مامور پست سیم کارت را در اولین فرصت و سریعترین زمان ممکن به دست کاربر میرساند.

سیم کارت بین المللی

 انواع سیم کارت بین المللی

سیم کارت های بین المللی توسط شرکت های مختلفی در سطح جهان ارائه می‌شود و این طور نیست که مثلا یک شرکت مسئول ارائه این خدمات بوده باشد و تنها یک سیم کارت بین الملل در دنیا وجود داشته باشد.

بلکه سیم کارت های بین المللی با برند ها و نام های گوناگون به فروش می‌رسند که هر کدام از آن ها نیز در فضای رقابتی، خدمات و کاربردهای گوناگونی را برای جذب بیشتر مشتری ارائه می‌دهند که می‌تواند در نهایت موجب بهبود خدمات دریافتی کاربر شود.

در اینجا به برخی از بزرگترین ارائه دهندگان سیم کارت های بین الملل می‌پردازیم و در مورد آن ها اطلاعاتی به اختصار ارائه می دهیم.

سیم کارت oneSim

اولین سیم کارت بین المللی است که مورد بررسی قرار می‌گیرد، سیم کارت بین المللی oneSim این سیم کارت ها توسط شرکت بلمونت تلکام آمریکا (Belmont Telecom) که یک شرکت مخابراتی است ارائه می گردند. از طریق سیم کارت های بین الملل oneSim می‌توانید طرح های مختلفی را خریداری کنید.

سیم کارت KeepGo

سیم کارت های KeepGo نیز نوع دیگر سیم کارت های بین الملل هستند. این نوع از سیم کارت ها ویژه استفاده از داده های تلفن همراه است. یعنی در این سیم کارت ها امکان برقراری تماس صوتی و ارسال  و دریافت پیام وجود ندارد در عوض به طور کامل می تواند خیال کاربر را از دسترسی به اینترنت پایدار و با سرعت مناسب راحت کند.

سیم کارت WorldSim

سیم کارت های WorldSIM نیز نوع دیگری از سیم کارت های بین المللی هستند که می‌توانند در بیش از 200 کشور مختلف جهان امکان تماس صوتی و ارسال پیام کوتاه را به کاربر ارائه کند.

این سیم کارت ها در چند طرح مختلف به فروش می‌رسند؛ این سیم کارت ها با طرح بی نهایت یا بدون حجم که امکان تماس از طریق برنامه های صوتی را فراهم می‌آورد که البته به حدود 50 میلیون نقطه دسترسی وای فای در کشور های مورد پشتیبانی WorldSIM نیز متصل می‌شود.

سیم کارت KnowRoaming

سیم کارت KnowRoaming برعکس سایر سیم کارت ها سیم کارت محلی را به سیم کارت بین الملل تبدیل می‌کنند. یعنی وقتی در کشور دیگری هستید، به شبکه محلی برای رفع نیاز های خود متصل می‌شوید و دیگر سیم کارت جدیدی تهیه نمی‌کنید، چیزی شبیه به همان رومینگ بین الملل اما با هزینه کمتری فراهم می‌گردد..

سیم کارت GoSim

GoSIM نام دیگری از شرکت های ارائه دهنده سیم کارت بین الملل است. GoSIM نیز طرح های گوناگونی دارد که به چهار نوع خلاصه می‌شود. طرح بین المللی GoSIM می‌تواند تماس صوتی، پیام کوتاه و داده را در همه جای دنیا برای کاربر فراهم کند.

سیم کارت بین المللی

 هزینه ی این سیم کارت ها:

این نوع سیم کارت ها در کشور هایی مثل ایران، عربستان، روسیه، ژاپن، آمریکا، ترکیه و… هزینه ای در پی ندارد و می توان به صورت رایگان از آن استفاده کرد در سایر کشور ها نیز این سیم کارت ها، مکالمات ارزان قیمت با نرخ پایینی دارند.

نحوه شارژ سیم کارت بین المللی

تقریبا همه سیم کارت های بین المللی سیم کارت های اعتباری هستند که پس از مدتی نیاز به شارژ مجدد دارند. اما در کشورما شرکتی وجود ندارد که شارژ این سیم کارت ها را به صورت مجزا به فروش برساند. اغلب این سیم کارت ها، برنامه های مشخصی دارند که روی تلفن همراه قابل نصب است.

از طریق این برنامه ها می‌توان سیم کارت خود را شارژ کرد و اعتبارش را افزایش داد. اما مشترک برای پرداخت وجه، نیاز به مستر کارت یا ویزا کارت دارد تا بتواند شارژ بخرد و اعتبار خود را به هر میزان که می‌خواهد افزایش دهد. در صورتی که کارت های خرید بین المللی در اختیار ندارید، می‌توانید از طریق برخی سایت ها که خدمات فروش شارژ انواع سیم کارت اعتباری بین المللی را ارائه می‌دهند شارژ مورد نیاز را تهیه کنید.

  مطلبی که خواندید برای افزایش دانش و آگاهی شما در این سایت فراهم شده است و خوشحال میشویم اگر اطلاعات بیشتر در این خصوص و یا نظری دارید با دلسا کارت در میان بگذارید. در صورتیکه در مورد مطلب ارائه شده سوال بیشتری دارید میتوانید با ما در میان بگذارید. برای این کار تنها از طریق دیدگاه در پایین این نوشته استفاده نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست