You are here: Home / سؤالات متداول
شما وارد سایت نشده اید.

بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری که به سیستم ویزا یا مسترکارت متصل هستند، انواع سرویس های مختلف را بسته به نیاز مشتری ارایه می کنند که به شرح زیر معرفی می شود.

Credit Card: این نوع کارت ها متصل به حساب بانکی می باشند و بانک ها با توجه به اعتبار مشترک ( فیش حقوقی ، خوش حساب بودن و … ) به میزان متفاوت اعتبار نقدی ارایه می کنند که مشترک حتی بدون موجودی در حساب خود، قابلیت برداشت کردن پول و یا خرید تا میزان اعتبار خود را دارد که باید در پایان هر ماه هزینه های انجام داده خود را تسویه کند، شایان ذکر است این کارت ها فقط به اشخاصی ارایه می شود که در کشور بانک صادر کننده، دارای ویزای کاری و یا ویزای اقامت باشند.

Debit Card: این نوع کارت ها نیز متصل به حساب بانکی می باشند ولی با این تفاوت که بانک و یا موسسه مالی اعتباری صادر کننده، اعتباری به مشترک ارایه نمی کنند و همانند حساب های بانکی داخل ایران می باشد، به این صورت که مشترک به هر میزان مبلغی که در حساب خود دارد میتواند با کارت خود خرید و یا اقدام به دریافت پول از دستگاه خود پرداز کند.

Prepaid Card: کارت های پیش پرداخت همانند کارت های Debit Card می باشند ولی با این تفاوت که به حساب های بانکی متصل نمیباشند. 

Gift Card: این نوع کارت ها مانند کارت های Prepaid Card می باشد با این تفاوت که مشترک نمی تواند از دستگاه های خود پرداز پول نقد دریافت کند، این نوع کارت ها در دو نوع فیزیکی و مجازی می باشند که نوع مجازی آن به دلیل چاپ نشدن کارت هزینه پایین تری نسبت به صدور کارت های فیزیکی دارد.

تمامی کارت های معرفی شده در بالا، قابلیت انجام خرید های اینترنتی را دارند.

در اصل فرق چندانی در کارت های ویزا و مستر وجود ندارد، هر کدام شبکه ای هستند که ارتباط بانک ها را با هم برقرار کرده اند و مانند شبکه شتاب ایران میباشند با این تفاوت که شبکه شتاب، ارتباط تمامی بانک های داخلی ایران را با هم برقرار کرده است ولی شبکه ویزا و مستر ارتباط تمامی بانک های دنیا را برقرار کرده است.

زمانی که شما یک کارت ویزا و یا مستر داشته باشید، از هر دستگاه خود پردازی که دارای لوگو شرکت ویزا و مستر است می توانید پول نقد دریافت کنید، شایان ذکر است دستگاه های کارت خوان اکثر مراکز خرید، فروشگاه ها، رستوران ها و هتل ها به سیستم شبکه ویزا و مستر متصل هستند و فرقی برای شما نمی کند که کارت بانک شما به کدام یک از این دو شبکه متصل است.

شرایط صدور ویزا کارت داشتن پاسپورت و شرایط صدور مستر کارت داشتن پاسپورت و یا ترجمه رسمی کارت ملی به زبان انگلیسی

کارت های ارایه شده به شرح زیر قابل استفاده می باشند.

1- خریدهای اینترنتی: شما می توانید با کارت های ویزا و یا مستر کارت ما اقدام به انجام خرید های اینترنتی کنید.

2- خرید های حضوری: شما می توانید کارت را در فروشگاه ها، هتل ها و تمامی مراکزی که دارای دستگاه کارت خوان می باشند استفاده کنید.

2- دریافت وجه نقد از خود پردازها: با داشتن ویزا کارت و یا مسترکارت امکان دریافت وجه نقد از هر دستگاه خودپردازی در سرتاسر دنیا امکان پذیر است.

تهیه کارت بسیار آسان است، کافی است در سایت ثبت نام کرده و اقدام به خرید یک کارت ویزا و یا مسترکارت کنید، این مورد را باید در نظر داشته باشید که شخص خریدار کننده باید اسکن رنگی پاسپورت خود را ارایه کند..

جهت دریافت وجه نقد کارت خود را وارد دستگاه خود پرداز ( ATM ) کرده و رمز ( PIN ) که در پاکت جداگانه پلمب به شمال تحویل داده شده است را وارد کنید و مبلغ مورد نظر جهت دریافت را توسط اعداد ثبت کنید، پس از دریافت وجه، رسید دریافتی را برای اطلاع از موجودی های خود نگه داری کنید.

شما می توانید با ویزا کارت و مستر کارت خود در سرتاسر دنیا اقدام به دریافت وجه نقد کنید، اگر چه هر کشور بسته به سیاست بانکی خود، مبلغی را به عنوال سقف برداشت پول روزانه تصویب کرده اند.

پس از خرید کارت نحوه دریافت موجودی و صورتحساب از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

 

مدت زمان کارت ها متفاوت است و در قسمت محصولات زمان دقیق هر کارت به تفکیک نوشته شده است.

کافی است پس از اینکه فروشنده و یا شخص ارایه کننده سرویس، مبلغ فاکتور را بر روی دستگاه خودپرداز ( POS ) وارد کرد، شما اقدام به کشیدن کارت خود بر روی دستگاه کنید، در صورتی که فاکتور شما مبلغی کمی باشد نیاز نیست که رمز PIN کارت خود را وارد کنید و در صورتی که مبلغ فاکتور شما مبلغی بالایی باشد از شما درخواست وارد کردن رمز PIN می شود.

پشتیبانی دلسا کارت